Një tjetër polic që “e qan” shqipen. Ja ç’shkruan në gjobë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:31 08-07-2015 Një tjetër polic që “e qan” shqipen. Ja ç’shkruan në gjobë

Ky është një tjetër rast nga rradhët e uniformave blu ku gjuha shqipe lë shumë për të dëshiruar dhe është shumë larg shqipes standarte apo letrare.

Bujar është emri i policit i cili ka gjobitur një drejtuese të një makine tip “Smart” për parkim të gabuar në zonën e Xhykatës (Gjykatës).

“Për parkim jo korrekt në trotoarin në zonën pranë Xhykatës”, shkruan polici.

Sikur mos mjaftonin gabimet flagrante në shkrim, një pjesë e mirë e njohësve të rregullave të qarkullimit rrugor, kanë konstatuar në rrjetet sociale, se gjoba është e padrejtë, pasi sipas tyre në të gjitha vendet e botës një makinë si “Smart” lejohet të parkohet pikërisht kështu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087659358978271
array(1) { ["section"]=> string(61) "nje-tjeter-polic-qe-e-qan-shqipen-ja-c-shkruan-ne-gjobe-15609" }