Një tjetër shtet heq vizat për shqiptarët, mund të qëndroni deri në 6 muaj

Publikuar tek: bota, më 23:00 28-06-2018 Një tjetër shtet heq vizat për shqiptarët, mund të qëndroni deri në 6 muaj

Shqiptarët tashmë mund të udhëtojnë vetëm me pasaportë, pa qenë nevoja për të marrë vizë, në Armeni.

Prej 10 korrikut të 2018-ës, çdokush që ka pasaportë shqiptare mund të vizitojë Armeninë dhe të qëndrojë për një periudhë 6 mujore (180 ditë) brenda një viti.

Armenia shpreson se heqja e regjimit të vizave me disa shtete gjatë muajve të fundit do të ndikojë pozitivisht në rritjen e numrit të turistëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Franca dhe Italia arrijnë marrëveshje paraprake për çështjen e emigrantëve
10 orë negociata, BE arrin marrëveshjen për refugjatët: Qendrat e reja për migrantët duhet të krijohen në... »
Article Logic
Execution time: 0.010284900665283
array(1) { ["section"]=> string(80) "nje-tjeter-shtet-heq-vizat-per-shqiptaret-mund-te-qendroni-deri-ne-6-muaj-126108" }