Një tunel gjigant shfaqet gjatë gërmimeve te stadiumi “Qemal Stafa” (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:37 05-01-2017 Një tunel gjigant shfaqet gjatë gërmimeve te stadiumi “Qemal Stafa” (Foto)

Punëtorët që po gërmojnë te rrënojat e ish-stadiumit “Qemal Stafa” kanë mbetur të habitur kur gjatë punimeve me mjete të rëda ka dalë në dritë një tunel gjigant.

Disa metra nën tokë, tuneli rrethor i forcuar me një shtresë të trashë betoni është shfaqur gjatë gërmimeve me eksavator, raporton Newsbomb.al.

Dyshimet e para kanë qenë se bëhet fjalë për një tunel tjetër të kohës së komunizmit, por ka rezultuar të jetë edhe më i vjetër. Besohet se tuneli është ndërtuar nga italianët gjatë kohës së pushtimit të Tiranës, dhe ka patur si qëllim mbledhjen e ujërave të një përroi që kalonte përmes asaj zone.

Megjithatë nuk dihet nëse ekspertët kanë shkuar në vend për ta inspektuar nga afër. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NJOFTIMI I MBREMJES/ Bashkia Pukë: Situata u përkeqësua, qytetarë, mos lëvizni me makina, ja akset e bllokuara
E përdhunojnë dy persona, 19-vjeçarja ndryshon dëshminë pas kërcënimit me jetë »
Article Logic
Execution time: 0.010317087173462
array(1) { ["section"]=> string(76) "nje-tunel-gjigant-shfaqet-gjate-germimeve-te-stadiumi-qemal-stafa-foto-64686" }