Një vit pas tërmetit, Varhelyi publikon pamjet: Rindërtimi ndjek parimet e llogaridhënies dhe transparencës

Publikuar tek: politike, më 11:44 26-11-2020 Një vit pas tërmetit, Varhelyi publikon pamjet: Rindërtimi ndjek parimet e llogaridhënies dhe transparencës

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka folur për tërmetin tragjik të 26 nëntorit në Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi shkruan se Bashkimi Evropain vazhdon të qëndrojë afër Shqipërisë për të riparuar shkollat dhe vendet e trashëgimisë kulturore.

Sipas tij, rindërtimi duhet të ndjekë parimet e llogaridhënies, transparencës dhe ndërtimit më të mirë.

"Një vit pas tërmetit shkatërrues në nëntor 2019 në #Shqipëri & pas solidaritetit të madh të treguar në konfRinjdërerencën e donatorëve të organizuar nga Komisioni i BE-së në Shkurt, #EU vazhdon të qëndrojë pranë Shqipërisë për të riparuar shkollat dhe vendet e trashëgimisë kulturore.

E rëndësishmja, rindërtimi ndjek parimet e llogaridhënies, transparencës dhe Ndërtimit më të Mirë",- shkruan Varheley. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Monika Kryemadhi kujton tërmetin tragjik: Një vit më parë zemrat tona u ndanë më dysh, Rilindja sot i ka lënë rrugëve ata fëmijët që mbijetuan
Kërkoi interpelancë me Ramën por ai iku në Dubai, nevrozohet Ralf Gjoni: Kryeministri i bën bisht pyetjeve, qeveria po fsheh të vërtetën për Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.011214971542358
array(1) { ["section"]=> string(112) "nje-vit-pas-termetit-varhelyi-publikon-pamjet-rindertimi-ndjek-parimet-e-llogaridhenies-dhe-transparences-229180" }