Një xhiro 500 metra nën ujë me nëndetsen personale 20 milion paund (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 19:40 27-09-2017 Një xhiro 500 metra nën ujë me nëndetsen personale 20 milion paund (FOTO)

Për miliarderët e botës tashmë ka dalë nga moda udhëtimi me jahte dhe anije superluksoze, trendi më ri janë nëndetset personale.

Por në ndryshim nga ato ushtarake që janë shumë të kufizuara dhe me kushte minimale, nëndetset e reja personale janë shumë luksoze dhe ofrojë gjithë komoditetin e dëshiruar.

Por përveç komoditetit dhe luksit me tepri këto nëndetse të reja kanë çfarë të ofrojnë edhe sa i përket sigurisë, ato janë pajisura me një material mbështjellësh anti tank dhe dopoi xham anti plumb.

Nëndetsja luksoze e emërtuar “Neyk”  është pionerja në këtë drejtim dhe vihet në punë nga dy motorë elektrikë pothuajse të heshtur dhe është në gjendje të zhytet në një thellësi deri në 500 metra./newsbomb.al

Ja si duket ajo:

Screenshot_20.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_17.jpg

Screenshot_16.jpg

Screenshot_15.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032073020935059
array(1) { ["section"]=> string(77) "nje-xhiro-500-metra-nen-uje-me-nendetsen-personale-20-milion-paund-foto-93912" }