Njerëzimi po ‘varros’ planetin Tokë! Këngëtarja e njohur shqiptare jep mesazhin emocionues: I kërkoj falje djalit tim dhe brezave të ardhshëm për INJORANCËN (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 15:21 22-08-2019 Njerëzimi po ‘varros’ planetin Tokë! Këngëtarja e njohur shqiptare jep mesazhin emocionues: I kërkoj falje djalit tim dhe brezave të ardhshëm për INJORANCËN (FOTO) Zjarret në Pyllin e Amazonës

Artistja e njohur shqiptare Vesa Luma reagoi e dëshpëruar pas lajmit se zjarret masive po shkatërrojnë Pyllin e Amazonës në Brazil.

Nëpërmjet profilit të saj në ‘’Instagram’’, ajo shkruan se ‘’i kërkon falje të birit dhe brezave të ardhshëm për injorancën njerëzore që po shkakton këto katastrofa të natyrës’’.

‘’I kërkoj falje djali tim dhe fëmijëve tuaj. Për të gjithë brezat e ardhshëm për këtë injorancë dhe lakmi të qenieve njerëzore. Njëmijë herë falje! Shpëtoni planetin! Lutuni dhe shpëtoni Amazonën!’’, shkruan këngëtarja e njohur.

Amazona është njëri prej ekosistemeve më pasura natyrore në botë, e cila mundëson pastrimin e ajrit nga monoksidi i karbonit. Politikat anti-ambjentaliste të presidentit brazilian Jair Bolsonaro dhe të koorporatave të biznesit kanë shkatërruar një pjesë të madhe të tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pazakontë në Zelandën e Re! Kryeparlamentari kthehet në 'dado', ushqen gjatë seancës beben e deputetit
Zjarret në Amazon, presidenti i Brazilit i pashpresë: Nuk kemi forca, s’mund të përballojmë dot flakët »
Article Logic
Execution time: 0.010488033294678
array(1) { ["section"]=> string(164) "njerezimi-po-varros-planetin-toke-kengetarja-e-njohur-shqiptare-jep-mesazhin-emocionues-i-kerkoj-falje-djalit-tim-dhe-brezave-te-ardhshem-per-injorancen-foto-176035" }