Njerëzit i rikthehen kinemasë, rekord shitje biletash këtë vit

Publikuar tek: bota, më 13:39 30-05-2019 Njerëzit i rikthehen kinemasë, rekord shitje biletash këtë vit

Vitet e fundit është vënë re një distancim nga kinemaja. Dhe shkak për këtë është bërë zhvillimi i teknologjisë.

Për pasojë pjesa dërrmuese preferon të qendrojë në shtepi të shijojnë një gotë verë, të rrinë shtrirë dhe ndërsa shohin një film. Mirëpo, kjo tendecë e kësaj dekade, duket se ndryshoi vitin e fundit.

Sipas të ardhurave zyrtare të kinemasë me të madhe në Amerikë 'Broadway' bileta e shitura për vitin 2018-19 janë dy herë me shumë se viti i kaluar dhe 230% me shumë se para 2 vitesh.

Filmat e ri të prodhuar kanë ngjallur interesin e shikuesve dhe duket që ka njëfarë kthimi në botën e kinemasë.  Karriget janë më të rehatshme, ushqimet dhe pijet e lejueshme janë shtuar dhe atmosfera bëhet gjithmonë e më e këndshme.

1.82 bilion dollarë janë përfitimet e 'Broadway' dhe kjo me siguri i jep lumturi producenteve të filmave të Hollywoodit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013523101806641
array(1) { ["section"]=> string(68) "njerezit-i-rikthehen-kinemase-rekord-shitje-biletash-kete-vit-166284" }