‘Njerëzit janë lodhur, të njëjtët persona në 10 reforma”, Sejamini përplaset me Petrit Vasilin. Nënkryetari i LSI: Mbase je lodhur ti!?

Publikuar tek: aktualitet, më 23:41 28-05-2020 ‘Njerëzit janë lodhur, të njëjtët persona në 10 reforma”, Sejamini përplaset me Petrit Vasilin. Nënkryetari i LSI: Mbase je lodhur ti!? Neritan Sejamini - Petrit Vasili

“Udhëkryqi i Opozitës”, ka qenë tema e emisionit të Eni Vasilit që ka shkaktuar debate e përplasje mes analistëve e përfaqësuesve të partive opozitare.

Ka qenë analisti Neritan Sejamini ai që ka ndezur debatin me nënkryetarin e LSI Petrit Vasili, duke thënë se njerëzit janë lodhur duke parë të njëjtët persona në 10 reforma. “Mbase je lodhur ti”, i tha Vasili analistit Sejamini, ndërsa ky i fundit e pyeti nëse do të jepte dorëheqjen nëse dështonte.

Pjesë nga debati:

Sejamini: Çfarë do të ndodhë nëse jepni dorëheqjen?

Vasili: Nuk kam pse jap dorëheqjen unë.

Sejamini: Njerëzit janë lodhur. Janë të njëjtit persona në 10 reforma. A do jepnin dorëheqjen?

Vasili: Mbase je lodhur ti.

Sajemini: Ka lider kombesh që kanë dhënë dorëheqjen. Unë ju besoj ju, por po dështuat duhet të jepni dorëheqjen.

Vasili: Neritan edhe ti ke eksperiencë në politikë.

Sejamini: Kam eksperiencë, dështova dhe u tërhoqa.

Vasili: Nuk ke ardhur sot në Shqipëri, po të kishe ardhur sot do të flisja ndryshe.

Sejamini: Unë e kam kundërshtuar dhe them që kush do që është marrë me reformën në drejtësi duhet të dorëhiqet.

Vasili: Unë e kam kundërshtuar kur isha dhe në qeveri dhe kjo nuk është e lehtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010017156600952
array(1) { ["section"]=> string(134) "njerezit-jane-lodhur-te-njejtet-persona-ne-10-reforma-sejamini-perplaset-me-petrit-vasilin-nenkryetari-i-lsi-mbase-je-lodhur-ti-208218" }