Njëri me levë e tjetri me “Shotgun”, dy të rinjtë përleshen keq, por 27 vjeçari nga Tirana e pëson

Publikuar tek: aktualitet, më 08:21 10-05-2017 Njëri me levë e tjetri me “Shotgun”, dy të rinjtë përleshen keq, por 27 vjeçari nga Tirana e pëson

Njëri me levë e tjetri me “Shotgun” dy të rinj janë zënë fizikisht por dhe duke kërcënuar njëri-tjetrin.

 Policia bën me dije se dje u arrestua shtetasi Pal Prenga, 27 vjeç, banues në Tiranë dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin D. M., 31 vjeç, banues në Tiranë, sepse tek banesat sociale, në Shkozë, gjatë një konflikti, janë goditur fizikisht me njëri-tjetrin, ku shtetasi Pal Prenga e ka kanosur për jetën me të bërtitura dhe një armë tip “Shotgun”, ndërsa shtetasi D. M. kishte një levë hekuri në dorë.

 Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma, 5 fishekë dhe leva e hekurit. Parashikuar nga Nenet 280, 84, 89, 274 (Pal Prenga) e 90 (D. M.) të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veprime të turpshme me nxënësen, arrestohet mësuesi i shkollës 9-vjeçare në Tiranë (EMRI)
Ishte shpallur në kërkim për kultivim narkotikësh, pranga 32-vjeçarit nga Shkodra »
Article Logic
Execution time: 0.0092959403991699
array(1) { ["section"]=> string(100) "njeri-me-leve-e-tjetri-me-shotgun-dy-te-rinjte-perleshen-keq-por-27-vjecari-nga-tirana-e-peson-78092" }