Njeriu hero që shpëtoi detin e shqiptarëve, ç’bëhet sot me kolonelin Myslym Pashaj (THERËSE)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:45 11-04-2017 Njeriu hero që shpëtoi detin e shqiptarëve, ç’bëhet sot me kolonelin Myslym Pashaj (THERËSE)

Myslym Pashaj , i njohur ndryshe se “Koloneli i Detit”, është njeriu që ndihmoi Shqipërinë më shumë se çdo politikan për anulimin e marrëveshjes detare të firmosur nga Lulzim Basha me ministren e Jashtme greke Dora Bakojanis. Pashaj bëri i vetëm oponencën më të frytshme profesionale kundër paktit detar midis Shqipërisë dhe Greqisë. 

Por sot heroi i shqiptarëve udhëton me autobus, më i varfër se asnjëherë më parë.

Është therëse kur mendon, se ka politikanë e zyrtarë që janë pasuruar në kurriz të shqiptarëve e ndërsa një hero si Myslym Pashaj, që ka bërë kaq shumë për të mbrojtur pasurinë e shqiptarëve, sot e kësaj dite endet i varfër nëpër rrugët e kryeqytetit.

bas.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093889236450195
array(1) { ["section"]=> string(95) "njeriu-hero-qe-shpetoi-detin-e-shqiptareve-c-behet-sot-me-kolonelin-myslym-pashaj-therese-74806" }