“Njësia Kreative”/ Nisma e Filos për përfshirjen e të rinjve në transformimin e Korçës

Publikuar tek: aktualitet, më 21:15 24-03-2015 “Njësia Kreative”/ Nisma e Filos për përfshirjen e të rinjve në transformimin e Korçës

Kreu i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo kërkon që të përfshij të rinjtë e qytetit të Korçës, në transformimin e qytetit të tyre.

Sot në teatrin A. Z. Çajupi, Filo ka bashkëbiseduar me të rinjtë e Korçës për për të shkëmbyer ide dhe këndvështrime për qytetin. Gjatë këtij bashkëbisedimi u prezantua edhe Njësia Kreative, njësi e cila do të sjellë gjithmonë ide të reja për Korçën.

Shpresojm që kjo nismë të mos bëhet vetëm në kuadrin e zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, por të jetë një vazhdimësi për të përfshirë sa më shumë të rinjtë në përmirësimin e qytetit të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KE jep konkluzionet e Dialogut të Nivelt të Lartë, në fokus reforma e drejtësisë
Makina përplas këmbësorin në Kombinat, dërgohet në spital »
Article Logic
Execution time: 0.012087821960449
array(1) { ["section"]=> string(88) "njesia-kreative-nisma-e-filos-per-perfshirjen-e-te-rinjve-ne-transformimin-e-korces-6849" }