“Nji mbret pa mbretni”, Primo Shllaku dhe Stefan Çapaliku premierë në Teatrin “Skampa" (Për t’u mos u humbur)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:44 30-03-2018 “Nji mbret pa mbretni”, Primo Shllaku dhe Stefan Çapaliku premierë në Teatrin “Skampa

“Nji mbret pa mbretni” është drama komike që do të vihet në skenë këtë fundjavë në teatrin “Skampa” të Elbasanit. Kjo vepër është shkruar nga Primo Shllaku me regji të Stefan Çapalikut.

Një interpertim nga aktorët si: Alfred Bualoti, Dasara Xhangolli, Ilirda Bejleri, Hysen Mullajonuzi, Mario Elezi, Antoneta Doka, Enea Cuko, Anxhela Mitrovica.

Ngjarjet e dramës zhvillohen në një oborr mbretëror. Ndërsa publiku do të njihet me satirën e thellë sesa të dobët dhe fatkeq janë diktatorët, ndërsa pamja e tyre synon të pasyrojë krejt të kundërtën.

Drama do të vihet në skenën e teatrit ”Skampa” të Elbasanit për publikun me premierën më 31 mars, duke vazhduar edhe më datat 1,6,7,8 Prill, ora 19:00.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037657976150513
array(1) { ["section"]=> string(109) "nji-mbret-pa-mbretni-primo-shllaku-dhe-stefan-capaliku-premiere-ne-teatrin-skampa-per-t-u-mos-u-humbur-115044" }