Njihuni me 14-vjeçarin që ngriti lart flamurin shqiptar dhe u shpall kampion botë

Publikuar tek: kulture-art, më 16:49 01-11-2017 Njihuni me 14-vjeçarin që ngriti lart flamurin shqiptar dhe u shpall kampion botë

Një 14-vjeçar ka bërë krenar çdo shqiptar, duke ngritur lart flamurin kuqezi.

Daniel Dardha është vetëm një adoleshent dhe ka mundur të shpallet kampion bote në shah për këtë grupmoshë.

Daniel Dardha ka lindur me 1 tetor 2005 në Belgjikë dhe është djali i Arben Dardhës, dikur kampion i të rrinjeve ne Shqiperi, ndërsa sot eshte Mjeshter FIDE.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.06516695022583
array(1) { ["section"]=> string(87) "njihuni-me-14-vjecarin-qe-ngriti-lart-flamurin-shqiptar-dhe-u-shpall-kampion-bote-97981" }