Njihuni me dy restorantet shqiptare që renditen në top 10-shen e më të mirëve në Europë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:04 14-07-2017 Njihuni me dy restorantet shqiptare që renditen në top 10-shen e më të mirëve në Europë

Është për tu admiruar fakti se dy restorante shqiptare, një në Shqipëri dhe një tjetër në Kosovë janë renditur mes 10 restoranteve më të mira gjatë këtij sezoni në të gjithë Europën.

Revista prestigjoze “Hollywood World Magazine” ka kryer një sondazh dhe ka renditur restorant “Mullixhiu” në Tiranë si një ndër ambientet që nuk duhet lënë pa e vizituar dhe për të shijuar gatimet e veçanta tradicionale.

Madje, revista shton se “restoranti është absolutisht i mrekullueshëm, një festë e vërtetë vizuale, e papërpunuar dhe e ngrohtë. Ishte dashuri në shikim të parë”.

Po ashtu, mes restoranteve më të mira evropiane është përfshirë edhe “Puro” në Prishtinë të Kosovës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028029918670654
array(1) { ["section"]=> string(93) "njihuni-me-dy-restorantet-shqiptare-qe-renditen-ne-top-10-shen-e-me-te-mireve-ne-europe-86096" }