Njihuni me fëmijën dhe këngën që do të dërgojë Shqipërinë në Eurovizion

Publikuar tek: kulture-art, më 15:19 28-05-2015

Në finalen e festivalit 51 të fëmijëve u zgjodh edhe kënga fituese që do të dërgojë Shqipërinë në Eurovizion më 21 nëntor të këtij viti në Sofje të Bullgarisë.

Fituese u zgjodh Mishela Rrapo, e cila tashmë do jetë fëija që do prezantojë Shqipërinë në Jurnior Eurovision me këngën e titulluar “Dambaje”, me poezi të Pandi Laços si dhe Muzikë e orkestracion të Adi Hilës. Shqipëria merr pjesë në këtë event të rëndësishëm muzikor pas dy vitesh mungesë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074129104614258
array(1) { ["section"]=> string(77) "njihuni-me-femijen-dhe-kengen-qe-do-te-dergoje-shqiperine-ne-eurovizion-12166" }