Njihuni me GRUAN që nuk ndjen dhimbje, çfarë zbuluan doktorët

Publikuar tek: bota, më 16:56 28-03-2019 Njihuni me GRUAN që nuk ndjen dhimbje, çfarë zbuluan doktorët

Jo Cameron, 65-vjeçe, jeton në Amerikë dhe ka një ndryshim të veçantë në gjininë e saj.

 

Ajo është një nga 2 personat në botë që nuk ndjejnë dhimbje.

Cameron nuk e kuptoi kurrë se ishte e veçantë vetëm kur doktorët zbuluan se asaj nuk i duheshin ilaçe anestezie për një operacion mjaft të dhimbshëm. Asokohe ajo ishte 60 vjeçe.

Sic raporton BBC, 65-vjeçarja është djegur shumë herë në lëkurë duke mos e kuptuar dhe një herë theu një gisht por nuk ndjeu asgjë. Dhimbja është një refleks i nevojshëm për njeriun pasi kështu reagon ndaj diçkaje të rrezikshme.

65-vjeçarja është mjaft e shëndetshme dhe për fat të mirë nuk ka pësuar kurrë ndonjë aksident.

55620989_412465969321496_5128067037322543104_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013282060623169
array(1) { ["section"]=> string(67) "njihuni-me-gruan-qe-nuk-ndjen-dhimbje-cfare-zbuluan-doktoret-158280" }