Njihuni me miliarderin që mbledh plehra dhe pastron rrugët e lagjes tij

Publikuar tek: bota, më 17:45 14-01-2018 Njihuni me miliarderin që mbledh plehra dhe pastron rrugët e lagjes tij

Një miliarder është kthyer në sensacion në rrjetet sociale për shkak të gjestit të veçantë që ai kryen në rrugët e lagjes së tij.

51-vjeçari Zhong Congrong, i cili është një sipërmarrës shumë i fuqishëm në Kinë, prej tre vitesh del rregullisht dhe pastron nga mbeturinat rrugët e lagjes ku banon.

Ai thotë se pavarësisht të qenit miliarder, ndihet i detyruar të japë një model të mirë dhe energji pozitive për komunitetin.

tryu5rj56j56j56j.jpg

Në një video të realizuar nga Sixth Tone, Zhong shihet teksa mbledh mbeturina nga rrugët e qytetit dhe mban veshur një bluzë portokalli që lexon “Ndalimi i hedhjes së plehrave në tokë nis nga ti dhe unë”.

tye56ju56j56j.jpg

qety45ey5y.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012372970581055
array(1) { ["section"]=> string(78) "njihuni-me-miliarderin-qe-mbledh-plehra-dhe-pastron-rruget-e-lagjes-tij-106539" }