Njihuni me shqiptarin që ruan vipat e botës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:47 05-07-2017 Njihuni me shqiptarin që ruan vipat e botës

Ky është Refik Sulejmani, shqiptari me origjinë nga fshati Verban i Vitisë në Kosovë.

Aktualisht ai jeton dhe punon në Gjermani si truprojë e njerëzve të rëndësishëm.

Sulejmani duket se është kthyer në njeriun më të besueshëm sa i takon ruajtjes dhe sigurisë për përsonat e huaj VIP nga bukuroshet top-modele e deri te politikanët.

Mësohet se Refiku ka edhe firmën e tij Security në Gjermani me licensën e duhur e ku punëtorët e tij mund të bëjnë rolin e bodygardit kudo me personalitete në botë. Ndërsa këtë punë dhe profesion mendon ta hapë e ta zhvillojë edhe në Kosovë në territore të tjera shqiptare.

vip-696x464.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096418857574463
array(1) { ["section"]=> string(49) "njihuni-me-shqiptarin-qe-ruan-vipat-e-botes-85071" }