Njihuni me tankun robotik, armën sekrete të Putin

Publikuar tek: bota, më 16:30 30-10-2016 Njihuni me tankun robotik, armën sekrete të Putin

Ky është tanku robotik i përgatitur për misione të shpërthimit në zona të fatkeqësisë, siç është Siria. Po ashtu mund të përdoret edhe në luftë nga ushtarët e Putinit.

 Ajo mund të drejtohet në mënyrë manuale, si dhe mund të punojë në terrene të vështira, siç është bora apo rëra. Brenda asaj gjenden disa kamera për çaktivizimin e bombave dhe sensorëve të rrezatimit në rast të ndonjë shpërthimi bërthamor.

I njohur si “MRP-300”, ky mjet është prodhuar nga kërkuesi shkencorë në ministrinë ruse të Mbrojtjes.

nintchdbpict000278541491_1477839021-17665291477839414.jpgnintchdbpict000278541473_1477839021-40620471477839412.jpgnintchdbpict000278541490_1477839021-38636401477839418.jpgnintchdbpict0002785414771_1477839021-32282341477839415.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamjet e mrekullueshme të Statujës së Lirisë (FOTOGALERI)
Shpërthim i fuqishëm në Aeroportin e Maltës (Foto-Video) »
Article Logic
Execution time: 0.013575077056885
array(1) { ["section"]=> string(54) "njihuni-me-tankun-robotik-armen-sekrete-te-putin-57877" }