Njihuni me vogëlushen SHQIPTARE, 8-vjeçarja që po pushton LONDREN si GJIMNASTE, kërcimet e saj MAHNISIN jurinë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 14:36 25-02-2018 Njihuni me vogëlushen SHQIPTARE, 8-vjeçarja që po pushton LONDREN si GJIMNASTE, kërcimet e saj MAHNISIN jurinë (VIDEO)

Lysandra Shahini është vetëm 8 vjeç. Një shqiptare që po shkëlqen në Londër.

Dhe nuk është pak për një vajzë si ajo. E lindur në Britaninë e Madhe, me prindër babain shqiptar dhe nënën franceze, vajza ka fituar zemrat e britanikëve me performancën, elegancën dhe bukurinë e shkëlqimin prej gjimnasteje. Sot, Lysandra ka fituar Medaljen e Argjentë në London Rythmic Gymnastics championship, raporton newsport.al.

Aktiviteti është zhvilluar ditën e sotme sipas njoftimit të dhënë nga vetë komiteti organizator dhe u mbajt në Universitetin e East London SportsDock. “Qëllimi është të mblidhen së bashku të gjitha klubet në Londër për të demonstruar dhe për të ndarë të bukurën dhe elegancën, dhe për të mbështetur rritjen dhe zhvillimin e këtij sporti në këtë rajon por edhe më gjerë”, thuhet në njoftimin e Komitetit organizator.

Eshtë halla e Lysandrës, Anila, që jep lajmin e gëzuar për suksesin e vogëlushes.

“Nga suksesi në sukses. Lysandra Shahini merr medaljen e Argjendë në London Rythmic Gymnanstics Championship . Krenari familjare por dhe kombëtare së shpejti” thotë Anila për newsport.al. Lysandra, është vajza e Leonard Shahini dhe është rezidente në Londër. E duket se nga viti në vit, vajza e vogël shqiptare po shkëlqen me kërcimin dhe talentin e saj në Gjimnastikë. Vitin e kaluar, ka marrë vendin e tretë në këtë kompeticion, e këtë vit, është vlerësuar në vendin e dytë, raporton newsport.al.

Kërcimet e saj kanë mahnitur jurinë, ndërkohë që performanca e vogëlushes shqiptare është vlerësuar nga profesorët. Nuk është e largët dita që do të kemi një talente edhe në Gjimnastikë.

vajza.jpg

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009213924407959
array(1) { ["section"]=> string(121) "njihuni-me-vogelushen-shqiptare-8-vjecarja-qe-po-pushton-londren-si-gjimnaste-kercimet-e-saj-mahnisin-jurine-video-111413" }