Njoftim i rëndësishëm, anullohen të gjitha fluturimet nga Rinasi drejt Italisë dhe anasjelltas (SHKAKU)  

Publikuar tek: aktualitet, më 16:12 20-05-2019 Njoftim i rëndësishëm, anullohen të gjitha fluturimet nga Rinasi drejt Italisë dhe anasjelltas (SHKAKU)  

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i ka bërë apel të gjithë pasagjerëve që do të udhëtojnë ditën e nesërme, e Martë 21 Maj nga Tirana drejt Italisë dhe anasjelltas, se për shkak të një greve që pritet të jetë 24 orëshe, do të ketë anullime dhe vonesa të fluturimeve.

Vonesat dhe anullimet e më shumë se gjysmës së fluturimeve vijnë si pasojë e një greve të pilotëve, teknikëve dhe asistentëve të fluturimit të kompanisë Alitalia, Blue Panorama dhe Blue Air.

Për të shmangur pritjet e gjata, Autoriteti i Aviacionit Civil kwshillon  të gjithë personat që kanë parashikuar të udhëtojnë nga dhe drejt Italisë ditën e martë, që të kontrollojnë dhe të komunikojnë me kompanitë ku kanë rezervuar biletat e udhëtimin, për tu njohur me statusin e fluturimit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068650245666504
array(1) { ["section"]=> string(107) "njoftim-i-rendesishem-anullohen-te-gjitha-fluturimet-nga-rinasi-drejt-italise-dhe-anasjelltas-shkaku-165012" }