Njoftim i rëndësishëm i Tatimeve: 2 mijë subjekte me shkelje, THIRRJE për 3,124 tatimpagues

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 25-07-2018 Njoftim i rëndësishëm i Tatimeve: 2 mijë subjekte me shkelje, THIRRJE për 3,124 tatimpagues Foto ilustruese

Drejtoria e Përgjitshme e Tatimeve informon si më poshtë vijon rreth rezultateve të arritura në kuadër të zbatimit të planit të detajuar të masave, me qëllim mbarëvajtjen e sezonit turistik veror, uljen e evazionit fiskal, rritjen e të ardhurave, rritjen e numrit të vendeve të punës, si dhe ndërgjegjësimin e publikut të gjerë për tërheqjen e kuponit tatimor.

Sakaq, bëhet me dije se 3,124 tatimpagues u është adresuar thirrja për korrektesë në zbatimin e lagjislacionit tatimor lidhur me: faturat e shitjes dhe blerjes, regjistrimin e tyre në librat përkatës, deklaratën e TVSH-së, kontributet shoqërore dhe shëndetësore, deklaratën e të punësuarve rishtas etj.

Ndërsa nga hetimi tatimor rezultoi se nga 5,040 subjekte të kontrolluara, 2000 subjekte janë konstatuar me shkelje.

37839757_2134652403440765_7615868552234401792_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Keni një ide gjeniale biznesi? Kompania më e madhe shqiptare ju financon që ta vini në jetë, ja ç’duhet të bëni!
Kapen 59 kg drogë në kufi, arrestohet një person »
Article Logic
Execution time: 0.011579990386963
array(1) { ["section"]=> string(96) "njoftim-i-rendesishem-i-tatimeve-2-mije-subjekte-me-shkelje-thirrje-per-3-124-tatimpagues-129093" }