Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane, lehtësohen procedurat për vizat

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 16-02-2017 Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane, lehtësohen procedurat për vizat

Ambasada Amerikane ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të ikin në Amerikë me anë të vizës.

Do ketë lehtësim procedurash pasi nuk është i nevojshëm përkthimi i dokumenteve të lëshuara nga Zyrat e Gjendjes Civile apo dokumentet mbi ushtrinë për intervistën për vizë emigruese.

 "Sa bukur është të jesh në Tiranën plot diell ndërsa moti po ngrohet! Eh, është e këndshme për mua… por Kennyt të shkretë i mungon shoqja e re nga Gjirokastra– Tessi! I kam premtuar Kennyt që ne do ta vizitojmë atë shumë shpejt.

Këshilla për ju mbi vizat këtë javë: nuk është i nevojshëm përkthimi i dokumenteve të lëshuara nga Zyrat e Gjendjes Civile apo dokumentet mbi ushtrinë për intervistën për vizë emigruese. Gjeni më shumë informacion këtu: http://go.usa.gov/WthAPaçi një javë të këndshme!",-shkruhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane. 

am.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplaset me motorr sportiv personazhi i famshëm shqiptar, aksidenti në Tiranë (Foto nga vendngjarja)
Grabitja e bankave, Prokuroria: Xhyliu shpenzoi shuma të mëdha parash, ja sa u pagua ai dhe Memlika »
Article Logic
Execution time: 0.010462999343872
array(1) { ["section"]=> string(82) "njoftim-i-rendesishem-nga-ambasada-amerikane-lehtesohen-procedurat-per-vizat-68950" }