Njoftimi rrënqethës i familjes Pedersoli për vdekjen e Bud Spencer

Publikuar tek: bota, më 22:13 27-06-2016 Njoftimi rrënqethës i familjes Pedersoli për vdekjen e Bud Spencer

Bud Spencer nuk jeton më. Lajmi u dha nga familjarët e aktorit legjendar italian në profilin zyrtar në “Facebook”.

“Me keqardhjen më të thellë, duhet t’ju njoftojmë se Bud është duke fluturuar për në udhëtimin e radhës. Familja Pedersoli”, shkruhej në faqen e Facebook.

I lindur si  Carlo Pedersoli, aktori italian arriti sukses ndërkombëtar me filmat e tij, duke fituar zemrat e publikut në të gjithë botën. Bud Spencer ishte gjithashtu mjaft i njohur për publikun shqiptar, dhe në rrjetet sociale të shumtë janë ata që shprehin ngushëllimet dhe keqardhjen për vdekjen e aktorit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas humori në internet, peticion për përsëritjen e ndeshjes mes Anglisë dhe Islandës (Foto)
Kapen prodhuesit e kokainës rozë për klubet e natës (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011500120162964
array(1) { ["section"]=> string(72) "njoftimi-rrenqethes-i-familjes-pedersoli-per-vdekjen-e-bud-spencer-44772" }