Nokia e 'ekzagjeron' pak, nxjerr telefonin me 5 kamera

Publikuar tek: bota, më 20:51 24-02-2019 Nokia e 'ekzagjeron' pak, nxjerr telefonin me 5 kamera

2019-a është viti i smartfonëve me 3 kamera në pjesën e pasme duke nisur me Galaxy S10 dhe Huawei P20 Pro.

Të dy smartfonët e prezantuar pak ditë më parë kanë tre kamera në pjesën e pasme, duke e rritur ndjeshëm cilësinë e fotografive.

Por Nokia ka menduar të rikthehet fuqishëm në treg, duke konkurruar jo me 3 por me plot 5 kamera.

HMD Global kompania që tashmë posedon Nokia, ka prezantuar modelin e ri Nokia 9 PureView, një telefon i shtrenjtë por elegant që premton të shkrepë fotografi mahnitëse.

Sensorët e pesë kamerave punonjë si një duke kombinuar imazhet nga 2 prej kamerave me ngjyrë 12 megapixel dhe 3 të tjerat po 12 megapixel por monokrome të cilat premtojnë t'i japin qartësi dhe mprehtësi fotografisë. Smartfoni është në shitje për 699 dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011898994445801
array(1) { ["section"]=> string(58) "nokia-e-ekzagjeron-pak-nxjerr-telefonin-me-5-kamera-154057" }