Nora Istrefi: Zgjodha Maqedoninë sepse Kosova nuk ka aparate të sofistikuara lindjeje

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:48 23-05-2015 Nora Istrefi: Zgjodha Maqedoninë sepse Kosova nuk ka aparate të sofistikuara lindjeje

Vetëm pak kohë pas sjelljes në jetë të foshnjës së saj të parë Renea, këngëtarja kosovare Nora Istrefi ka shpjeguar arsyet se pse zgjodhi të bënte lindjen në Maqedoi dhe jo në Kosovë.

 “Vendosa të lindja aty pas disa sugjerimeve të mikeshave të mia. U njoha me mjekun fillimisht dhe më tej  kam pasur kontrolla të rregullta. Nuk them se në Kosovë  nuk ka mjekë dhe klinika të mira, por nuk ka aparate të sofistikuara  dhe ishte në pikëpyetje jeta ime dhee vajzës”, shpjegon Nora për gazetën “Panorama”

Ajo ka shpjeguar edhe arsyen se pse vogëlushja mban emrin Rene.

“I pari emër që më ka lënë përshtypje është Rene, sepse është unikal në Kosovë. Interesante se gfillon me shkronjën e parë të Robertit",thotë Nora.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024960994720459
array(1) { ["section"]=> string(90) "nora-istrefi-zgjodha-maqedonine-sepse-kosova-nuk-ka-aparate-te-sofistikuara-lindjeje-11778" }