Notis Sfakianakis ndërpret papritur koncertin dhe bën deklaratën e fortë për shqiptarët

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:38 24-05-2018 Notis Sfakianakis ndërpret papritur koncertin dhe bën deklaratën e fortë për shqiptarët

Salla e Pallatit të Kongreseve është mbushur plot, pavarësisht thirrjeve për bojkot të koncertit të këngëtarit grek Notis Sfakianakis.

Këngëtari 58-vjeçar për gati pesë minuta ka mbajtur një fjalim në skenë, duke iu drejtuar të pranishmëve lidhur me deklaratat raciste ndaj shqiptarëve për të cilat e akuzojnë.

Sfakianakis e ka mohuar sërish të ketë ofenduar shqiptarët dhe ndër të tjera ka thënë se shqiptarët janë komb i lashtë e me histori.

“Nuk i kam fyer kurrë shqiptarët. Kanë shtrembëruar fjalët e mia. Ju jeni një komb i lashtë dhe me histori”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transformohet Miriam Cani, ja si duket (FOTO)
Modelja shqiptare feston ditëlindjen, SURPRIZA e burrit miliarder (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011986017227173
array(1) { ["section"]=> string(94) "notis-sfakianakis-nderpret-papritur-koncertin-dhe-ben-deklaraten-e-forte-per-shqiptaret-122000" }