Nuel Kalaj thyen heshtjen: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike, CEZ-i më shpërbleu për punën që bëra

Publikuar tek: aktualitet, më 17:41 05-02-2017 Nuel Kalaj thyen heshtjen: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike, CEZ-i më shpërbleu për punën që bëra

Biznesmeni i akuzuar për aferën e CEZ si sekser, si edhe i thirrur në Komisionin Hetimor për të dëshmuar, Nuel Kalaj i është përgjigjur kryetarit të Komisionit, Taulant Balla.

Në një status në “Facebook” ai shkruan se nuk do të shkojë të dëshmojë në Komision. Ai thotë se ka angazhuar zyrën e tij ligjore për t’u marrë me këtë çështje. Kalaj ngulmon se nuk ka lidhje me Shkëlzen Berishën.

STATUSI

Sqarim mbas emisionit Kapital ne Vizion Plus ku ishte i ftuar Taulant Balla,

Kam percjellur emisionin tek Vizion Plus dhe llogaria ime nuk eshte fshire asnjehere nga Facebooku por nuk kam deshiruar te vazhdoj te behem pjese e ketyre spekullimeve dhe mashtrimeve ne cdo moment me emrin time. Une kam pasur nje kontrate me Cez-in per te mbledhur informacione ne gjendjen e rrjetit OSHE por ne asnje rrethane nuk eshte negociuar per privatizimin nga ana ime.

As per borxhin e keq as per asnje gje tjeter. Dhe kurre skam pasur kompani ne Shqiperi per mbledhjen e borxheve te Cez qe la OSHE-ja. Z.Balla ketu le te kerkoje kush vodhi leket e kompanive shteterore dhe qytetareve Shqipetare dhe jo leket qe Cezi me shperbleu per punen qe bera.

Cfare shkolle dhe cfare universiteti kam une eshte problemi imi dhe jo i Taulant Balles, Taulant Balla eshte mire qe te merret me grupin parlamentare se cfare shkolle kane dhe ku e kane mbaruar shkollen. Edhe njehere dua te citoj,Nuk dua te behem pjese e lojrave politike dhe kjo eshte arsyeja qe une nuk dua te deshmoje asnjehere per nje gje qe nuk kam asnje lidhje.

Kam deklaruar qe takimet e mia jane ZYRTARE ne shoqerim te Cezit ose drejtuesve te Cezit dhe jo takime “nga oxhaku”. I bej thirrje Taulant Balles te nderpres shpifjet ndaj meje dhe mos te pergojoj shume familjen time.

Dhe ju lutem shume mos u mundoni te shpikni dicka qe nuk egziston, nuk kam asnje lidhje as me Sali Berishen as me Shkelzen Berishen aq sa kam me Edi Ramen dhe Taulant Ballen. Ju lutem hetoni pasurite e juaja dhe mos u merrni me mua qe nuk i kam borxh askujt. Shpresoj shume qe kjo loje politike te marre fund.

P.s : Une kam autorizuar nje avokat qe eshte paraqitur ne komision dhe mesa di une ne cdo shtet normal avokati ka te drejte te perfaqesoj klientin e vet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në Tiranë, përplasen dy automjete (Foto)
Matilda Makoçi rrëfen 'ngacmimet' në gjimnaz, flet për marrëdhënien me djalin e vetëm »
Article Logic
Execution time: 0.010802030563354
array(1) { ["section"]=> string(104) "nuel-kalaj-thyen-heshtjen-nuk-behem-pjese-e-lojerave-politike-cez-i-me-shperbleu-per-punen-qe-bera-67813" }