“Nuk bëhet Shqipëria me shqiptarë”, Alba e “BB”, i rikthehet adoleshencës dhe tregon momentin e vështirë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:53 09-11-2015 “Nuk bëhet Shqipëria me shqiptarë”, Alba e “BB”, i rikthehet adoleshencës dhe tregon momentin e vështirë

Alba Çobaj, ish-konkurrentja e Big Brother Albania 8, në adoleshencë ka qenë shume apasionuar pas modës, madje ka marrë pjesë edhe në sfilata të ndryshme. Por, ajo ka treguar për të gjithë fansat e saj, se çfarë e shtyhu që të “dorëhiqet” nga ky profesion.

Reagimi i plotë i Albës:

Java e Modes 2006, une nje 16 vjecare qe mendoja se moda isha nje mundesi e bukur dhe plot ambicie, shprese e pasion, rrija nga ora 7 e mengjesit deri ne 12 te nates duke bere prova, per nje sfilate e cila pervecse nuk u pagua kurre, mbushi xhepat e te gjithe organizatoreve, duke na lene neve modelet te zhgenjyera dhe te pa vleresuara. Paraja nuk eshte gjithcka, eshte e vertete, por kur pseduo stilistet tane, abuzojne me pafajsine dhe pasionin e vajzave, duke i shitur imazhin e pasuruar veten , ndihesh keq duke menduar se dikush pasurohet nen kurrizin tend. Kjo eshte Shqiperia, vendi ku endrrat egzistojne por nuk paguhen, ku talentet humbin rrugeve te zhgenjimit e ku pasioni te vritet mizorisht nga keta "artista" qe mendojne se arti blihet me para dhe qe nxjerrin modele 1.60 neper sfilata ku paguhen sa 4 gota alkoli! Ne shqiperi, cdo artist humb nese nuk del vec nga "tufa" ... Meqe me pyesni shpesh, perse nuk merrem me, ja kjo eshte arsyeja...! #NukbehetShqiperiameShqiptare. 

alba.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020303010940552
array(1) { ["section"]=> string(104) "nuk-behet-shqiperia-me-shqiptare-alba-e-bb-i-rikthehet-adoleshences-dhe-tregon-momentin-e-veshtire-25049" }