Nuk do ta besoni: Aktorja e Hollywood-it zbulon origjinën çame

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:02 14-05-2019 Nuk do ta besoni: Aktorja e Hollywood-it zbulon origjinën çame

Rita Wilson është një ndër aktoret, këngëtaret dhe producentet e njohura amerikane të Hollywood-it.

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Nënës, ajo me një foto krah mamasë së saj ka treguar një histori prekëse.

Aktorja njëkohësisht ka zbuluar se nëna e saj ka origjinë çame.

‘Nëna ime. Ajo e humbi babain kur ishte 4 vjeç dhe për 15 vite jetoi në fshatin e saj në kufi mes Greqisë dhe Shqipërisë. Kur gjërat u bënë serioze gjatë luftës nëna e saj vendosi të arratiseshin nga fshati duke ngjitur malet që ndajnë dy shtetet. E detyruar nga rrethanat, nëna ime e bëri këtë udhëtim, mes errësirës së natës, e rrezikuar të qëllohej e të linte çdo gjë pas. Çfarë kurajo që kishte. Nëna ime ishte e qeshur, e sjellshme, na bënte të qeshnim, nuk mësoi kurrë të notojë ose t'i japë biçikletës, gatuante të gjitha vaktet për ne, na qepte rrobat, na donte. Ajo mund të qëndiste çdo gjë me dorë. Edhe një fetë buke me gjalpë, me reçel apo një vezë e skuqur shijonte më shumë nga duart e saj. Më mungon shumë. Gëzuar ditën e nënës’, shkruan Rita.Screenshot_1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sonte nata e parë e Eurovizionit, ja kur këndon përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi
Veshi fustanin me shpinën zbuluar, e ëma e Rita Orës 'turpëron' të bijën: Paske harruar... (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0096919536590576
array(1) { ["section"]=> string(68) "nuk-do-ta-besoni-aktorja-e-hollywood-it-zbulon-origjinen-came-164331" }