Nuk do ta besoni, kjo është lagjia me shtëpi përrallash ku nuk jeton asnjeri

Publikuar tek: bota, më 14:55 18-01-2019 Nuk do ta besoni, kjo është lagjia me shtëpi përrallash ku nuk jeton asnjeri

Një lagje e projektuar e gjitha me shtëpi përrallash ka mbetur e pabanuar në Turqi.

Lagjia Burxh Al Babas ishte planifikuar për tu bërë një zonë luksi për blerësit e huaj, pasi shtëpitë ishin disejnuar të dukeshin si kështjella.

Por duket se plani nuk shkoi ashtu siç pritej duke u kthyer në një lagje në fatmazmë me vila superluksoze.

Arkitekti e nisi këtë projekt në vitin 2015 me shpresën se estetika e arkitekturës do të tërhiqte pasanikë të huaj, por tashmë firma ndërtuese Sarot ka shpallur falimentimin.

Firma ndërtuese nuk ka mundur t’i shesë banesat edhe pse e gjithë lagjia duket si në përrallë.

hj.jpg

fdfg.jpg

qqqq.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011217832565308
array(1) { ["section"]=> string(82) "nuk-do-ta-besoni-kjo-eshte-lagjia-me-shtepi-perrallash-ku-nuk-jeton-asnjeri-149329" }