Nuk do ta besoni se ç'thotë trendi më i ri për t'u dukur shkëlqyeshëm edhe në vendin intim

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:08 12-10-2016 Nuk do ta besoni se ç'thotë trendi më i ri për t'u dukur shkëlqyeshëm edhe në vendin intim

Ky është trendi më i ri për t’u dukur sa më brilante, trend që është përhapur shumë në Shtetet e Bashkuara, por jo dhe aq në vendet europiane.

 

Po flasim për Vajazzling. Po çfarë është ky trend?

ClioMakeUp-Vajazzling_8.jpg

Bëhet fjalë për mbulimin e pjesës intime me gurë, për tu dukur sa më brilante. 

Qimet shpesh bëhen shqetësuese për ne, por tashmë mund të t’i evitojmë me anë të vendosjes së gurëve brilantë të çfarëdollojshëm, madje dhe Swarovksi.

Po si lindi ky trend?

Shkëndija e parë ishte Jennifer Love Hewitt e cila në një emision live pranoi se kishte patur një pasion për vajazzling.

ClioMakeUp-Vajazzling_4.jpg

Ylli i Ghost Whisperer tha se ky trajnim përdoret për raste special , për t’u ndjerë mirë me veten në raste të gëzueshme apo festa.

POR si vendosen?

Eshtë shumë e lehtë. Gjëja e parë që duhet të bëni është një depilim total i pjesës ku do vendosen gurët në mënyrë që ata të zgjasin më shumë. Periudha më e gjatë është 5 ditë.

ClioMakeUp-Vajazzling_15.jpg

Ka modele të ndryshme sesi mund të përdoren. 

 

 ClioMakeUp-Vajazzling_1.jpgClioMakeUp-Vajazzling_5.jpgClioMakeUp-Vajazzling_2.jpgClioMakeUp-Vajazzling_6.jpgClioMakeUp-Vajazzling_8_copy.jpgClioMakeUp-Vajazzling_16_copy.jpgClioMakeUp-Vajazzling_18_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020080804824829
array(1) { ["section"]=> string(96) "nuk-do-ta-besoni-se-c-thote-trendi-me-i-ri-per-t-u-dukur-shkelqyeshem-edhe-ne-vendin-intim-55955" }