Nuk do ta besoni, vendi më i vogël në Europë ka pensionet më të larta

Publikuar tek: bota, më 14:44 23-08-2016 Nuk do ta besoni, vendi më i vogël në Europë ka pensionet më të larta

Besoni apo jo, por pensioni mesatar në Luksemburg këtë vit është 1800 euro.

Luksemburg është një vend i vogël në Europën perëndimore, rreth 213 kilometra nga Brukseli, 372 km nga Parisi, 209 km nga Këlni dhe 65 km nga Metz, në verilindje të Francës, gëzon me të vërtetë progres ekonomik.

Pas Luksemburgut, është Norvegjia me një pension mesatar prej 1,500 euro, e ndjekur nga Gjermania me 1200, Holanda me 1100 ashtu si janë edhe pensionet në Zelandën e Re.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024527072906494
array(1) { ["section"]=> string(74) "nuk-do-ta-besoni-vendi-me-i-vogel-ne-europe-ka-pensionet-me-te-larta-50623" }