Nuk do të shkojë në protestën e opozitës, Fleckensten përfundon takimin me Ramën dhe niset te Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 11:59 21-02-2017 Nuk do të shkojë në protestën e opozitës, Fleckensten përfundon takimin me Ramën dhe niset te Meta

Menjëherë pas takimit me kryeministrin Edi Rama, zyrtari i larë i PE, Knut Fleckenstein është nisur drejt kryesisë së Kuvendit ku do të mbajë një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Fleckenstein ka kometuar takimin me kryeministrin si shumë të mirë, ndërkohë që nuk ka komentuar rreth diskutimit mes tyre.

Vetëm disa minuta më parë Fleckenstein takoi ambasadoren e BE në Tiranë, Romana Vlahutin dhe pas takimit komentoi për mediat se do të takohët me krun e opozitës Lulzim Basha, por nuk do të negociojë me të pasi pret që e gjithë puna të bëhet në parlament.

“Do të bisedoj me Bashën por nuk do të negocioj. Dëshiroj që gjithë puna të bëhet në parlament. kështu do të jetë edhe këtë herë” mësohet të ketë thënë Fleckenstein.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjohen durrsakët pas betonit groposës që hodhi Dako dje, protestojnë për Velierën
Mbrojtësit e kulturës në alarm, arkeologëve po u bëhet presion për të falsifikuar dokumentet për projektin “Veliera” në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.01024603843689
array(1) { ["section"]=> string(103) "nuk-do-te-shkoje-ne-protesten-e-opozites-fleckensten-perfundon-takimin-me-ramen-dhe-niset-te-meta-69424" }