Nuk do të votojnë në 30 Qershor/ Nga Bujar Kapexhiu tek Sonila Meço, ja cilët janë personazhet e njohur që e thonë hapur

Publikuar tek: aktualitet, më 15:11 26-06-2019 Nuk do të votojnë në 30 Qershor/ Nga Bujar Kapexhiu tek Sonila Meço, ja cilët janë personazhet e njohur që e thonë hapur

Të shumtë janë personazhet e njohur, të cilët janë  shprehur kundër zgjedhjeve të 30 Qershorit.

I pari që e nisi këtë nismë ishte aktori Bujar Kapexhiu dhe më pas u pasua në rrjetet sociale nga shumë personazhe të tjerë në hashtagun #Edheunë.

Numri i tyre po shtohet dita-ditës, pasi edhe në studiot televizive kanë reaguar të tjerë artistë.

Më poshtë është një listë e personazheve të njohur që janë kundër zgjedhjeve:

Urbanisti i njohur dhe Rektori i U-Polis Besnik Aliaj thekson se është kundër zgjedhjeve moniste pas 30 vitesh pluralizëm.

Artisti Neritan Licaj bashkë me nismën #edheunë, thekson se snuk do të lejojë që jetët e fëmijëve tanë të nëpërkëmbet.

Edmond Kapedani thotë: #edheunë nuk do të votoj, nëse do ta bëja, do më mallkonin me breza.

Petraq Papa thotë se të bllokosh zgjedhjet e 30 qershorit është jo ‘zgjedhje’, por zgjidhje për t’i dhënë fund vjedhjes së votës.

Gazetarja Sonila Meço reagoi publikisht duke deklaruar se nuk do të shkojë të votojë më 30 qershor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012341976165771
array(1) { ["section"]=> string(125) "nuk-do-te-votojne-ne-30-qershor-nga-bujar-kapexhiu-tek-sonila-meco-ja-cilet-jane-personazhet-e-njohur-qe-e-thone-hapur-169855" }