Nuk dorëzoi mandatin, Mustafaj: Rudina është në moshën kur i lejohen gabimet

Publikuar tek: politike, më 17:26 14-03-2019 Nuk dorëzoi mandatin, Mustafaj: Rudina është në moshën kur i lejohen gabimet

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në edicionin e lajmeve në News 24 ka folur për situatën politike në vend.

Ndër të tjera, ai ka komentuar edhe vendimin e deputetes së PD, Rudina Hajdarit për mosdjegien e mandatit.

Sipas Mustafaj, Hajdari është në moshën kur i lejohen gabimet dhe gabimet janë pjesë e mësimit.

 ‘Rudina është në një moshë që po rritet e po piqet. Nuk është një gjë që trashëgohet historia politike, edhe pse mbiemri Hajdari është emër i madh për Partinë Demokratike. Rudina është në moshën kur i lejohen gabimet dhe gabimet janë pjesë e mësimit’, tha Mustafaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032573938369751
array(1) { ["section"]=> string(81) "nuk-dorezoi-mandatin-mustafaj-rudina-eshte-ne-moshen-kur-i-lejohen-gabimet-156431" }