'Nuk duam dialog duke ulur pantallonat', Rama përplasje me komentuesit për vdekjen e politikanit serb

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:47 16-01-2018 'Nuk duam dialog duke ulur pantallonat', Rama përplasje me komentuesit për vdekjen e politikanit serb

Vrasja e politikanit serb Oliver Ivanoviç në Kosovë, solli reagime të shumta nga politikanët por edhe mjaft debat në rrjetet sociale. 

Kryeministri Rama nëpërmjet një statusi në facebook, shprehu keqardhjen për aktin dhe e cilësoi si të qëllimshëm për të prishur marrëdhëniet Kosovë-Serbi.

 

Por disa prej komentuesve nuk e kanë pritur dhe aq mirë këtë reagim të Ramës. Komentuesit kanë kujtuar luftën mes dy vendeve dhe u shprehën se nuk meritonin keqardhje.

“Si mund të pranohet një dialog pa kushte të barabarta. O të ngrihemi aty ku na takon ose të zhdukemi fare, jo dialog duke ulur pantallonat”- ky ka qënë një prej komenteve që Rama i është replikuar duke i thënë se nuk duhet të harrojë se ku dallon njeriu nga peshku.

Për më shumë shihni fotot e mëposhtme:

Screenshot_1_copy.jpg

Screenshot_2_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021423101425171
array(1) { ["section"]=> string(105) "nuk-duam-dialog-duke-ulur-pantallonat-rama-perplasje-me-komentuesit-per-vdekjen-e-politikanit-serb-106780" }