Nuk e kandiduan për Bashkinë e Sarandës, kryetari i PS shpërblehet me postin e rëndësishëm

Publikuar tek: politike, më 18:53 16-05-2019 Nuk e kandiduan për Bashkinë e Sarandës, kryetari i PS shpërblehet me postin e rëndësishëm

Ardian Kola, një nga emrat më të përfolur për të garuar për kryetar Bashkie i Partisë Socialiste në qytetin e Sarandës, është emëruar në krye të Kadastrës.

Kola, i cili është aktualisht kryetari i PS-së në këtë qytet, është emëruar në krye të institucionit më të ri, Agjencisë së Kadastrës, e krijuar pas bashkimit në një të ALUIZNI-t dhe Hipotekës.

Ndërsa për Bashkinë e qytetit, PS do të garojë me mjekun e njohur Adi Gurma, përballë kandidatit të pavarur Ilir Nikolla, i cili gjithashtu ka një mbështetje të gjerë në publik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065879821777344
array(1) { ["section"]=> string(96) "nuk-e-kandiduan-per-bashkine-e-sarandes-kryetari-i-ps-shperblehet-me-postin-e-rendesishem-164597" }