‘Nuk është 3D por fotografi nga realiteti’, Rama: Transformim rrënjësor i liqenit të Pukës falë Rilindjes Urbane

Publikuar tek: aktualitet, më 20:10 22-08-2019 ‘Nuk është 3D por fotografi nga realiteti’, Rama: Transformim rrënjësor i liqenit të Pukës falë Rilindjes Urbane Transformimi i liqenit te Pukes - Foto e shperndare nga kryeministri Rama

Kryeministri Rama ka publikuar pak më parë disa foto nga përfundimi i punimeve në liqenin e Pukës, i kthyer tashmë sipas tij në një destinacion të ri turistik.

‘Ky është liqeni në fund të bulevardit të qytetit të vogël të Pukës. Imazhet aktuale që do t’ju pëlqejnë besoj, s’janë 3D po fotografi nga realiteti i një destinacioni të ri turistik, aty ku deri dje, siç mund ta shihni në fotot e para pak kohe, kishte vetëm rrënim, ferra, gropa e plehra e nuk shkelte askush’, shkruan Rama, ndërsa tregon dhe fotot.

Sipas kryeministrit, ky ndryshim rrenjësor është falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane dhe shton po ashtu se Puka po transformohet vit pas viti.

‘Sot, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, në atë qytet mes pyjesh e pejsazhesh fantastike, po ndodh një transformim që vit pas viti, do të tërheqë gjithnjë e më shumë vizitorë vendas dhe të huaj. ShqipëriaqëDuam’, përfundon Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096797943115234
array(1) { ["section"]=> string(115) "nuk-eshte-3d-por-fotografi-nga-realiteti-rama-transformim-rrenjesor-i-liqenit-te-pukes-fale-rilindjes-urbane-176051" }