Nuk është De Biazi, Jahmir Hyka zbulon trajnerin më të mirë të kombëtares

Publikuar tek: sport, më 20:44 12-12-2017 Nuk është De Biazi, Jahmir Hyka zbulon trajnerin më të mirë të kombëtares

Jahmir Hyka ishte një nga ata futbollistë që nuk pati dot mundësinë që të grumbullohej më kombëatren shqiptare për europianin Francë 2016-të.

Por pas këtij kompeticioni Hyka i rikthye sërish në kombëtare edhe pse e humbi disi shkëlqimin e tij. Duke folur në një intervistë në emisionin “Pasdite në Top Channel”, Hyka ka treguar trajnerin më të mirë sipas tij që ka punuar në komëbtare.

Për shatëshkurtrin nga Tirana trajneri më i mirë i kombëtares shqiptare është kroati Oto Bariç.

“Kombëtarja është një ëndërr për çdo futbollist. E kam provuar që në moshën 18-vjeçare dhe ishte eksperiencë shumë e bukur. Debutova me trajnerin Oto Bariç, në një ditë me shi në Shkodër, kundër Maqedonisë. Bariç më dha mundësinë për të luajtur me kombëtaren dhe për mua ai ka qenë më i miri”,- u shpreh Hyka.

Hyka është një nga të paktët futbollistë shqiptarë në vitet e fundit, i cili ka debutuar në moshën 18-vjeçare me Shqipërinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025481224060059
array(1) { ["section"]=> string(79) "nuk-eshte-de-biazi-jahmir-hyka-zbulon-trajnerin-me-te-mire-te-kombetares-102851" }