“Nuk është “Grand Kafe por Grand Lagje”, ironia e Pandeli Majkos për protestën te Parku i Liqenit

Publikuar tek: politike, më 11:00 24-02-2016 “Nuk është “Grand Kafe por Grand Lagje”, ironia e Pandeli Majkos për protestën te Parku i Liqenit

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ironizon me protestën e zhvilluar nga opozita te Parku i Liqenit kundër ndërtimit të një këndi lojërash për fëmijë dhe një “Grand Kafe” që do ndërtohet brenda territorit të Parkut, sipas Partisë Demokratike.

Makjo ka postuar një fotografi të një prej lagjeve buzë Liqenit Artificial duke shkruar:

“Kujtesë dashamirëse për ata që protestojnë sot për ndërtimin e supozuar të një “Grand kafe” në parkun e liqenit të Tiranës. Deklarata e kryetarit të Bashkisë së Tiranës se nuk do të ketë asnjë ndërtim “Grand kafeje” në parkun e fëmijve për të cilën është protestuar duket shterruese.

Gjithsesi, ajo që mbetet është “Grand Lagjia” e turpshme e betonit buzë liqenit si pjesa e dukshme e papërgjegjshmërisë sonë ndaj ambjentit”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0077919960021973
array(1) { ["section"]=> string(99) "nuk-eshte-grand-kafe-por-grand-lagje-ironia-e-pandeli-majkos-per-protesten-te-parku-i-liqenit-33396" }