Nuk është “Photoshop”, sytë e kësaj maceje nuk ndalojnë së rrituri (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:04 15-04-2016 Nuk është “Photoshop”, sytë e kësaj maceje nuk ndalojnë së rrituri (Foto)

Një mace 2 vjeçare me sytë e mëdha që ngjajnë si të jenë prej qelqi, ka marrë pseudonimin “macja aliene” dhe ka mbledhur më shumë se 100,000 ndjekës në instagram.

Që në momentin kur macja lindi, preonarët e saj vunë re diçka të çuditshme te sytë e saj. Ata vendosën të kontaktojnë veterinerin i cili mendoi se bëhej fjalë për një infeksion dhe iu dha medikamentin përkatës.

2994A0D500000578-0-image-m-27_1434162739176.jpg

Por sytë e maces nuk kanë ndaluar së rrituri duke tërhequr vëmendjen për shkak të gjendjes së rrallë. Mjekë dhe veterinerë të shumtë e kanë ekzaminuar macen por nuk kanë arritur të kuptojënë asgjë rreth këtij rasti që mendohet të jetë i pari në botë.

11333673_1594237437498897_1709366001_n_utecue.jpg

Megjithatë macja me sytë aliene vazhdon të shohë dhe nuk duket të ketë asnjë shqetësim prej tyre.

matilda-the-alien-cat-780x3901-780x390.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel pranon kërkesën e Turqisë, ndiqet penalisht komediani që bëri këngë tallëse për Erdogan
Trump dhe Clinton pritet të fitojnë në Nju Jork »
Article Logic
Execution time: 0.0094888210296631
array(1) { ["section"]=> string(74) "nuk-eshte-photoshop-syte-e-kesaj-maceje-nuk-ndalojne-se-rrituri-foto-37768" }