Nuk i pëlqeu pyetja, kryebashkiaku godet gazetarin dhe e shtrin përtokë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:05 28-05-2019 Nuk i pëlqeu pyetja, kryebashkiaku godet gazetarin dhe e shtrin përtokë (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Rusi në qytetin e Sirinskit.

Në shtëpinë e kryebashkiakut Sergei Zaicev ishtë prezent një gazetar i cili u bë viktimë dhune nga zyrtari pas një pyetje që e vuri në siklet.

Sergei Zaicev akuzohet se ka marrë para të qeverisë ruse për të ndërtuar shtëpitë e njerëzve viktima të zjarrit që ra në vitin 2018 në qytetin e Sirinskit por i ka përdorur ato për të ndërtuar personalisht vilën e vet.

Gazetari Ivan Litomin e ka pyetur për paratë, ku u dërguan ato para dhe se si e justifikon ai këtë pasuri maramendëse që ka. Duket që pyetja e gazetarit për këtë skandal nuk i ka pëlqyer aspak kryebashkiakut cili e ka kapur gazetarin dhe e ka hedhur përtokë.

Videoja u be virale dhe tashmë zyrtari rrezikon shkarkimin nga puna.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012678146362305
array(1) { ["section"]=> string(83) "nuk-i-pelqeu-pyetja-kryebashkiaku-godet-gazetarin-dhe-e-shtrin-pertoke-video-166032" }