Nuk i rezistoni dot çokollatave? Hani një mollë përpara se të shkoni në supermarket

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:52 29-04-2015 Nuk i rezistoni dot çokollatave? Hani një mollë përpara se të shkoni në supermarket

Kërkimet e reja kanë gjetur një zgjidhje efikase për ata që nuk i rezistojnë dot çokollatave dhe ushqimeve të tjera të pashëndetshme gjatë blerjes në supermarket.

Konsumimi i një molle përpara se të shkoni në supermarket rrit mundësinë që të blini fruta deri në masën 25%. Por, nëse ju do të konsumoni një çokollatë përpara se të shkoni në supermarket do të nxiteni që të blini akoma më shumë çokollata. Nëse konsumoni frutat përpara se të dilni për blerje në supermarket inkurajoheni për të blerë më shumë fruta duke u stimuluar për t’u ushqyer shëndetshëm.

Hulumtuesit eksperimentuan disa njerëz duke u dhënë të konsumonin ushqime të shëndetshme dhe jo të shëndetshme dhe ata vunë re që njerëzit blenë në supermarket ushqimet që konsumuan së fundmi përpara blerjes.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097219944000244
array(1) { ["section"]=> string(88) "nuk-i-rezistoni-dot-cokollatave-hani-nje-molle-perpara-se-te-shkoni-ne-supermarket-10001" }