Nuk ia mbush syrin askush nga kandidatët përballë Donald Trump, miliarderi biznesmen Michael Bloomberg hyn në garën për PRESIDENT të SHBA-së

Publikuar tek: bota, më 13:57 08-11-2019 Nuk ia mbush syrin askush nga kandidatët përballë Donald Trump, miliarderi biznesmen Michael Bloomberg hyn në garën për PRESIDENT të SHBA-së Multimiliarderi Michael Bloomberg do të garojë për postin e presidentit të SHBA-së

Multimiliarderi Michael Bloomberg po mendon seriozisht hyrjen në garën presidenciale në SHBA. Ish-kryebashkiaku i Nju Jorrkut duket se është i shqetësuar nga niveli i kandidatëve që kanë hyrë deri tani në garë, jo të mjaftueshme sipas tij për të mposhtur Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në 2020, raporton BBC.

Dhe këtë javë janë primaret në Alabama, ku aty do të bëhet e qartë nëse biznesmeni miliarder do të hyjë në garë. Deri tani janë 17 kandidatë demokratë që rreshtohen përballë Trumpit ku emrat më të spikatur mbeten zv.presidenti Joe Biden, senatorja e Masaçusetsit Elizabeth Warren dhe Bernie Sanders.

Michael Bloomberg është 77 vjeç ndërkohë që Donald Trump është vetëm 73 vjeç. Por, sa i përket pasurisë, shifrat nuk afrohen: Pasuria e Donald Trump vlerësohet të ketë në llogari 3.1 miliardë $ ndërkohë që e Bloomberg 52 miliardë$.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011266946792603
array(1) { ["section"]=> string(146) "nuk-ia-mbush-syrin-askush-nga-kandidatet-perballe-donald-trump-miliarderi-biznesmen-michael-bloomberg-hyn-ne-garen-per-president-te-shba-se-185159" }