Nuk ishe dje në “Peza n’fest”? Ja çfarë ke humbur sipas Veliajt

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:53 15-09-2015 Nuk ishe dje në “Peza n’fest”? Ja çfarë ke humbur sipas Veliajt

Kryebashkiaku i Tiranës do që sa më shumë njerëz t’i bashkohen festimeve në Pezë, e për këtë, atyre që nuk kanë qenë të pranishëm, ka vendosur t’u tregojë se çfarë kanë humbur.

“Peza n'fest! Nuk ishe dje në Pezë?

Ushqime bio, prodhime tipike të zonës, këngë partizane, ekspozitë fotografie dhe shumë muzikë. Mos e humb Pezën sot dhe nesër, çdo 30 min autobuz Tiranë - Pezë. ‪#‎ShifnaNPeze”, shkruan Veliaj.

Kujtojmë që djali i kryeministrit Rama, Greg Rama ngacmoi dje FRESSH-istët për festën përmes një pyetjeje ironizuese:

“Kjo është festa e famshme e Pezës?”, pyeti ai kryetaren e FRESSH. A do e ketë kuptuar Greg Rama se çfarë ka humbur, pas këtij postimi të Veliajt?! Mister...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16594910621643
array(1) { ["section"]=> string(66) "nuk-ishe-dje-ne-peza-n-fest-ja-cfare-ke-humbur-sipas-veliajt-20827" }