Nuk iu hap parashuta, vdesin dy 'specialistët' e ajrit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:48 22-05-2018 Nuk iu hap parashuta, vdesin dy 'specialistët' e ajrit (VIDEO) Shkëputur nga video

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tatarstan të Rusisë, ku dy parashutistë kanë humbur jetën pasi parashuta e tyre nuk u hap pas hedhjes nga helikopteri.

Viktimat janë Rushan Sibgatulli, 34 vjeç dhe Oleg Schelkanov, 48 vjeç, të cilësuar si specialistë të hedhjeve nga lartësitë e mëdha, të cilët kishin dalë për një hedhje të përditshme së bashku me shokët e tyre.

E gjithë skena është regjistruar nga kamera në kokoren e njërit prej të mbijetuarve, ndërkohë që raportohet se viktimat janë hedhur nga 1600 metra lartësi.

 

Parashutat on Vidnews.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01310396194458
array(1) { ["section"]=> string(64) "nuk-iu-hap-parashuta-vdesin-dy-specialistet-e-ajrit-video-121691" }