Nuk ka armëpushim në Kaukaz, Azerbajxhani shkatërron 2 sisteme raketore të Armenisë

Publikuar tek: bota, më 19:36 30-10-2020 Nuk ka armëpushim në Kaukaz, Azerbajxhani shkatërron 2 sisteme raketore të Armenisë

Nuk ka armëpushim mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, edhe pse shtetet e mëdha kanë ndërhyrë për të bërë të mundur të vendoset paqja mes këtyre dy vendeve.

Ushtria azerbajxhanase ka shkatërruar ditën e sotme 2 sisteme raketoretë Armenisë, të cilat kishin vënë në shënjestër qytetet Barda dhe Terter.

Në pamjet e publikuara nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit vërehet se sistemet “Smerch” lëvizin për të ndryshuar pozicion dhe për t’u fshehur pas lëshimit të raketave, por shkatërrohen nga goditjet preçize të ushtrisë së Azerbajxhanit.

Ministria tha se sistemet raketore janë shkatërruar njëri në orën 12:55 dhe tjetri në orën 14:18 sipas kohës lokale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çekia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në 20 Nëntor, rastet janë në rënie
‘Nuk marr dot frymë!’, personi i mbetur nën rrënoja kërkon ndihmë me mesazhe (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010853052139282
array(1) { ["section"]=> string(89) "nuk-ka-armepushim-ne-kaukaz-azerbajxhani-shkaterron-2-sisteme-raketore-te-armenise-225835" }