'Nuk ka futboll për dy muaj', UEFA zgjat sezonin: Kampionatet të përfundojnë me çdo kusht

Publikuar tek: sport, më 16:06 01-04-2020 'Nuk ka futboll për dy muaj', UEFA zgjat sezonin: Kampionatet të përfundojnë me çdo kusht

UEFA ka zhvilluar sot në mesditë një video-konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 federatave anëtare, lidhur me paralizimin e futbollit nga Covid-19.

Janë shqyrtuar disa opsione, megjithatë theksi është vendosur në fundin e sezonit aktual. Organizmi më i lartë i futbollit europian ka vendosur që mos ketë futboll për muajin prill dhe maj, teksa janë anulluar miqësoret e qershorit.

Në bashkëpunim me FIFA-n, prioritet është mbyllja e pesë ligave më të mëdha Europiane si dhe Champions dhe Europa League përtej verës. Më poshtë disa nga pikat kyçe të vendosura në video-konferencën e sotme .

1- Anulohen gjitha miqësoret e planifikuar në fillim të qershorit.

2- Në prill dhe maj nuk ka futboll.

3- Parashikohen që kampionatet të nisin në qershor.

4- Prioritet do të jetë vijimi i kampionateve përtej muajve të verës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009087085723877
array(1) { ["section"]=> string(92) "nuk-ka-futboll-per-dy-muaj-uefa-zgjat-sezonin-kampionatet-te-perfundojne-me-cdo-kusht-200940" }