‘Nuk ka k*rva në këtë botë’, por Muç Nanon nuk e lejojnë të hyjë fare në Shkodër për shfaqje (HISTORIA)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 12-11-2019 ‘Nuk ka k*rva në këtë botë’, por Muç Nanon nuk e lejojnë të hyjë fare në Shkodër për shfaqje (HISTORIA)

Në fundjavë ishte planifikuar një monolog i Mustafa Nanos, analistit, në Teatrin “Migjeni” në qytetin e Shkodrës.

Shfaqja monolog, “Nuk ka kurva në këtë botë” do të shfaqej me Muçin të shtunën pasdite, por reagimi i qytetarëve në rrjetet sociale ka detyruar organizatorët të tërhiqen nga shfaqja, raporton newsbomb.al.

Thirrjet dhe mesazhet histerike në ‘Facebook’, i kanë bërë drejtuesit e teatrit që të telefonojnë regjizorin, skenaristin pra vetë Mustafa Nanon, për ti thënë se shfaqja është anuluar për shkak të reagimit të njerëzve.

Nuk dihet nëse do të lihet një tjetër kohë për shfaqjen monolog të Muç Nanos, por qyteti I Shkodrës që në fakt ka qenë djep I kulturës dhe përparimit, nuk dihet pse ka mbërritur deri këtu, sa të mos pranojë sprovat teatrale monolog, sado provokuese të jenë ato, raporton newsbomb.al.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024886131286621
array(1) { ["section"]=> string(105) "nuk-ka-k-rva-ne-kete-bote-por-muc-nanon-nuk-e-lejojne-te-hyje-fare-ne-shkoder-per-shfaqje-historia-185625" }